Kanion rzeki Tary

Zobaczcie najpiękniejszy z kanionów Czarnogóry, którego dnem przepływa błękitna rzeka Tara oraz położony w kanionie Moraćy zabytkowy klasztor!

Najpiękniejszy kanion Czarnogóry!

Ramowy program wycieczki: Podgorica (przejazdem), Kanion rzeki Moraćy, Monastyr Moraća, Kanion rzeki Tary, Most Djurdzjevića Tary (opcjonalnie zip line), Żabljak, Park Narodowy Durmitor, a w nim Czarne Jezioro.

Kanion rzeki Tary jest najgłębszym kanionem w Europie oraz trzecim co do głębokości kanionem na świecie! Jednak to co w sercach Czarnogórców czyni go wyjątkowym, to jego otoczenie. Znajdziemy tu majestatyczne formacje krasowe, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i tajemniczo znikające pod ziemią. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej niedostępnych regionów Czarnogóry. Do celu wycieczki prowadzi górska droga, pełna serpentyn i wydrążonych w skale tuneli.

Za dawnych czasów XIII wieku na tej trudnej, niedostępnej drodze ukrył się prawosławny klasztor Moraća, założony przez członka dynastii królewskiej Stefana Wukanowicia Nemanicia. To miejsce, w którym poznamy zwyczaje, tradycję oraz architekturę prawosławną.

Dalej malownicza trasa poprowadzi nas do Parku Narodowego Durmitor, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy słynny Most Djurdjevica przerzucony nad rzeką Tarą. Jest to miejsce z którego kanion można podziwiać w całej jego okazałości. Tego widoku nie da się zapomnieć. Dla chętnych będzie możliwość zjazdu na linie pomiędzy brzegami kanionu (zip line, za dodatkową opłatą ok. 20 €)

Dalsza część trasy obejmuje najwyżej położoną miejscowość w Czarnogórze – Żabljak oraz znajdujący się tu kurort narciarski. Warto przeznaczyć trochę czasu na spacer po Parku i zobaczyć jedno z 18 jezior polodowcowych, chronionych w Durmitorze.

Wycieczka fakultatywna Kanion Rzeki Tary – cennik na lato 2023

  • Dzień realizacji wycieczki: sobota
  • 50 € dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat
  • 40 € dla dzieci do 10 lat
  • Cena zawiera przejazd autokarem i opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika
  • Cena nie zawiera wstępu do Parku Narodowego Durmitor (3 €) oraz opcji dla chętnych (zip line nad kanionem – ok. 20 €)