Montenegro Tour

Zobacz z nami najpiękniejsze miejsca na czarnogórskim wybrzeżu – urokliwą Budvę i przepiękny Kotor!

Montenegro Tour

Ramowy program wycieczki: panorama wyspy Św. Stefana (dla osób które jadą z Ulcinja lub innych miast położonych pomiędzy Ulcinjem a Budvą), Budva, Njeguši i Kotor.

Poznajcie wszystkie odcienie Czarnogóry! Niedostępne szczyty, a u ich stóp przejrzysta woda morska, które zachwycają swoim surowym pięknem oraz życzliwi ludzie, którzy od pokoleń żyją w tym doskonałym otoczeniu…

Osoby, które przyjadą z Ulcinja będą miały okazję zobaczyć panoramę wysepki Sveti Stefan – pocztówkowego symbolu Czarnogóry. Z kolei „właściwą” wycieczkę zaczniemy w Budvie – jednym z najstarszych miast położonych nad Adriatykiem. Wąskie, jasne uliczki położonego na cyplu Starego Miasta, zachwycą wszystkich miłośników dawnej architektury. W Budvie czeka nas spacer labiryntem urokliwych, średniowiecznych uliczek oraz czas wolny na starówce. 

Następnie przejazd wgłąb kraju piękną panoramiczną trasą i foto-pauza nad Riwierą Budvańską. Kolejnym punktem programu będzie wioska Njeguši, słynąca ze wspaniałego klimatu oraz z produkcji regionalnych przysmaków czarnogórskich. Zwiedzimy też suszarnię pršuta – tradycyjnej szynki. Będzie możliwość degustacji regionalnych przysmaków (dodatkowo płatna). 

Następnie zjazd słynnymi 25 serpentynami usytuowanymi nad jedną z najpiękniejszych zatok świata – Boką Kotorską (zrobimy przerwę na zdjęcia!) w stronę Kotoru – największej perły Czarnogóry, znajdującej się na liście UNESCO. Miasteczko Kotor, które leży w Zatoce Kotorskiej, jest jednym z najpiękniejszych miejsc na całym Półwyspie Bałkańskim. Otaczają go mury obronne o długości 4,5 km, pnące się po Wzgórzu Św. Jana. Czarnogórcy często potrafią powiedzieć, że oni do Chin nie mają powodu jechać, ponieważ mają swój Mur Chiński, którego długość są w stanie przejść, więc byłoby to zbyt męczące. Gdy weźmie się pod uwagę słynne motto czarnogórskie „co możesz zrobić dzisiaj, zostaw na jutro” to ten żart da się zrozumieć 😉. Natomiast turyści odwiedzający Kotor często potrafią powiedzieć, że Kotor to mały Dubrownik. Jedno jest pewne – wąskie uliczki, liczne kościoły, kamienice, w których znajdują się kawiarenki oraz leniwie przeciągające się koty tworzą wyjątkowy klimat, którego warto doświadczyć na własnej skórze!

Po zwiedzaniu czas wolny. Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.

Wycieczka fakultatywna Montenegro Tour – cennik na lato 2023

  • Dzień realizacji wycieczki: niedziela
  • 45 € dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat
  • 35 € dla dzieci do 10 lat
  • Cena zawiera przejazd autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika