Rejs po Boce Kotorskiej

Zwana „czarnogórskim fiordem” Zatoka Kotorska urzeka niesamowitymi widokami, klimatycznymi miasteczkami i wyjątkowymi plażami.

Boka Kotorska – „Czarnogórski fiord”

Ramowy program wycieczki: port Tivat, Herceg Novi, plaża Zanjice (dla chętnych Błękitna Grota) oraz Wyspa z kościołem Matki Boskiej Skalnej.

Wycieczkę rozpoczniemy w mieście Tivat, gdzie w porcie przesiądziemy się na statek i wyruszamy w malowniczy rejs po Boce Kotorskiej. Zatoka składa się z czterech mniejszych zalewów – Tivatskiego, Risańskiego, Kotorskiego i Hercegnovskiego, które będziemy mogli podziwiać.

Odwiedzimy miasto Herceg Novi słynące ze swoich twierdz, festiwalu kwiatów „Mimoza”, licznych schodów oraz… zgrabnych kobiet. Sami zobaczycie, że przy takiej ilości schodów, nie ma się co dziwić pięknym sylwetkom lokalnych kobiet 😉 Podczas rejsu zatrzymamy się na jednej z najładniejszych plaż czarnogórskich – plaży „Zanjice”. Tu zrobimy czas wolny na kąpiel, a dla osób chętnych (za dodatkową opłatą ok 5 €) będzie możliwość przesiąść się na mniejszą wódkę i popłynąć do słynnej błękitnej groty „Plava Spilja” i wykąpać się w jej wnętrzu. Swoją nazwę i sławę jaskinia zawdzięcza przepięknej grze światła i koloru, które tworzą niewiarygodny błękit i lazurową głębię wody.

Po plażowaniu popłyniemy dalej w kierunku miejscowości Perast, o której śmiało można powiedzieć, że jest najbardziej urokliwą miejscowością na terenie zatoki Boki Kotorskiej. Podpłyniemy do jedynej sztucznej wyspy na Adriatyku, czyli Matki Boskiej Skalnej (Gospa od Škrpjela). Na wyspie zobaczymy i zwiedzimy malutki kościółek katolicki i mieszczące się w nim muzeum. Wyspa i jej położenie są na tyle piękne, że wiele par decyduje się długo czekać na wolny termin ślubu właśnie w tym romantycznym, magicznym miejscu.

Na wybrzeże wrócimy wieczorem, tak, aby zdążyć na kolację.

Wycieczka fakultatywna Boka Kotorska – cennik na lato 2023

  • Dzień realizacji wycieczki: wtorek
  • 45 € dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat
  • 35 € dla dzieci do 10 lat
  • Cena zawiera przejazd autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika oraz rejs po Boce Kotorskiej
  • Cena nie zawiera opcji dla chętnych (rejs do Błękitnej Groty – ok. 5 €)