Wycieczka do Albanii

Zapraszamy do sąsiadującej z Czarnogórą, słonecznej i pełnej atrakcji Albanii! W programie Szkodra i Kruja!

Wycieczka do Albanii

Ramowy program wycieczki: Szkodra (zwiedzanie centrum i starówki, kościół katolicki, meczet, czas wolny) oraz Kruja (stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny)

Wycieczka, podczas której zwiedzimy Szkodrę i Kruję. Szkodra to jedno z najstarszych miast Albanii. Ze względu na bliskość zbiorników wodnych posiada charakterystyczną zabudowę – piętrowe domy na wysokich fundamentach. Jednocześnie zachowano tu zabudowę typową dla południowych krajów – charakterystyczne wąskie, orientalne uliczki. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest górująca nad miastem twierdza Rozafa, z której powstaniem związana jest bardzo ciekawa legenda. Roztacza się z stąd przepiękny widok na miasto, Jezioro Szkoderskie oraz ujścia dwóch rzek – Buny i Drin.

Kruja to niewielkie miasteczko położone na wzgórzu u stóp góry Kruja. Słynie z bohaterskiej przeszłości oraz z imponującego zamku Skanderberga. Jest to miasteczko, w którym znajduje się jeden z najstarszych bazarów w Albanii. Można tam kupić prawie wszystko, jak to mówią od wyboru do koloru, a najkorzystniej jest kupić biżuterię ze srebra pięknych orientalnych wzorach, jakich w Polsce nie ma. Dostaniecie ją tu w bardzo przystępnej cenie . Po zwiedzaniu miejscowości Kruja, w czasie wolnym, można skosztować obiadu w tradycyjnej restauracji (za dodatkową opłatą). W ten sposób można poznać przysmaki orientalnej kuchni albańskiej.

Ramowy program wycieczki:
  • Szkodra – zwiedzanie centrum, starówki, kościół katolicki, meczet, wolny czas 45 minut do 1h
  • Kruja – stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny 1,5h.
  • Po zwiedzeniu Kruji kolejnym etapem wycieczki jest możliwość skosztowania tradycyjnej orientalnej kuchni albańskiej w restauracji Panorama (dodatkowa opłata).

Wycieczka fakultatywna do Albanii – cennik na lato 2023

  • Dzień realizacji wycieczki: poniedziałek
  • 45 € dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat
  • 35 € dla dzieci do 10 lat
  • Cena zawiera przejazd autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika
  • Cena nie zawiera wstępów do zwiedzanych obiektów
  • Cena nie zawiera obiadu w tradycyjnej albańskiej restauracji (płatne wg zamówienia)