Wycieczki fakultatywne

Dla tych, którzy spędzają wakacje w Czarnogórze, przygotowaliśmy szeroką ofertę wycieczek fakultatywnych w dobrych cenach

Wycieczki fakultatywne po Czarnogórze

Nie tylko doskonale znamy Czarnogórę, ale jako piloci i rezydenci zdobyliśmy doświadczenie w organizacji najlepszych wycieczek fakultatywnych. Jeśli więc spędzacie wakacje w jednym z kurortów na wybrzeżu, koniecznie zobaczcie co zaplanowaliśmy na kolejny sezon!

Na wszystkie wycieczki zabieramy Uczestników z miejscowości wypoczynkowych na czarnogórskim wybrzeżu, pomiędzy Ulcinjem a Budvą.

Rezerwacja wycieczki

Wszystkie wycieczki możesz zarezerwować przez formularz kontaktowy, mailowo lub telefonicznie – zapraszamy do kontaktu!

Polityka Prywatności

Wycieczka do najpiękniejszego Kanionu na Bałkanach!

Ramowy program wycieczki: Podgorica (przejazdem), Kanion rzeki Moraćy, Monastyr Moraća, Kanion rzeki Tary, Most Djurdzjevića Tary (opcjonalnie zip line), Żabljak, Park Narodowy Durmitor, a w nim Czarne Jezioro.

 • 45 € dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat
 • 35 € dla dzieci do 12 lat
 • Cena zawiera przejazd autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika oraz wstęp do Parku Narodowego Durmitor
 • Cena nie zawiera opcji dla chętnych (zip line nad kanionem – ok. 20 €)

Kanion rzeki Tary jest najgłębszym kanionem w Europie oraz trzecim co do głębokości kanionem na świecie! Jednak to co w sercach Czarnogórców czyni go wyjątkowym, to jego otoczenie. Znajdziemy tu majestatyczne formacje krasowe, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i tajemniczo znikające pod ziemią. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej niedostępnych regionów Czarnogóry. Do celu wycieczki prowadzi górska droga, pełna serpentyn i wydrążonych w skale tuneli.

Za dawnych czasów XIII wieku na tej trudnej, niedostępnej drodze ukrył się prawosławny klasztor Moraća, założony przez członka dynastii królewskiej Stefana Wukanowicia Nemanicia. To miejsce, w którym poznamy zwyczaje, tradycję oraz architekturę prawosławną.

Dalej malownicza trasa poprowadzi nas do Parku Narodowego Durmitor, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy słynny Most Djurdjevica przerzucony nad rzeką Tarą. Jest to miejsce z którego kanion można podziwiać w całej jego okazałości. Tego widoku nie da się zapomnieć. Dla chętnych będzie możliwość zjazdu na linie pomiędzy brzegami kanionu (zip line, za dodatkową opłatą ok. 20 €)

Dalsza część trasy obejmuje najwyżej położoną miejscowość w Czarnogórze – Żabljak oraz znajdujący się tu kurort narciarski. Warto przeznaczyć trochę czasu na spacer po Parku i zobaczyć jedno z 18 jezior polodowcowych, chronionych w Durmitorze.

Poznaj wszystkie odcienie Czarnogóry!

Ramowy program wycieczki: panorama wyspy Św. Stefana (dla osób które jadą z Ulcinja lub innych miast położonych pomiędzy Ulcinjem a Budvą), Budva i Kotor.

 • 40 € dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat
 • 30 € dla dzieci do 12 lat
 • Cena zawiera przejazd autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika

Poznajcie wszystkie odcienie Czarnogóry! Niedostępne szczyty, a u ich stóp przejrzysta woda morska, które zachwycają swoim surowym pięknem oraz życzliwi ludzie, którzy od pokoleń żyją w tym doskonałym otoczeniu…

Osoby, które przyjadą z Ulcinja będą miały okazję zobaczyć panoramę wysepki Sveti Stefan – pocztówkowego symbolu Czarnogóry. Z kolei „właściwą” wycieczkę zaczniemy w Budvie – jednym z najstarszych miast położonych nad Adriatykiem. Wąskie, jasne uliczki położonego na cyplu Starego Miasta, zachwycą wszystkich miłośników dawnej architektury. 

Następnie pojedziemy do miasteczka Kotor, które leży w zatoce Kotorskiej i jest jednym z najpiękniejszych miejsc na całym Półwyspie Bałkańskim. Otaczają go mury obronne o długości 4,5 km, pnące się po Wzgórzu Św. Jana. Czarnogórcy często potrafią powiedzieć, że oni do Chin nie mają powodu jechać, ponieważ mają swój Mur Chiński, którego długość są w stanie przejść, więc byłoby to zbyt męczące. Gdy weźmie się pod uwagę słynne motto czarnogórskie „co możesz zrobić dzisiaj, zostaw na jutro” to ten żart da się zrozumieć 😉. Natomiast turyści odwiedzający Kotor często potrafią powiedzieć, że Kotor to mały Dubrownik. Jedno jest pewne – wąskie uliczki, liczne kościoły, kamienice, w których znajdują się kawiarenki oraz leniwie przeciągające się koty tworzą wyjątkowy klimat, którego warto doświadczyć na własnej skórze!

Rejs po „czarnogórskim fiordzie”!

Ramowy program wycieczki: port Tivat, Herceg Novi, plaża Zanjice (dla chętnych Błękitna Grota), Wyspa z kościołem Matki Boskiej Skalnej i Kotor.

 • 40 € dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat
 • 30 € dla dzieci do 10 lat
 • Cena zawiera przejazd autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika oraz rejs po Boce Kotorskiej
 • Cena nie zawiera opcji dla chętnych (rejs do Błękitnej Groty – ok. 5 €)

Wycieczkę rozpoczniemy w mieście Tivat, gdzie w porcie przesiądziemy się na statek i wyruszamy w malowniczy rejs po Boce Kotorskiej. Zatoka składa się z czterech mniejszych zalewów – Tivatskiego, Risańskiego, Kotorskiego i Hercegnovskiego, które będziemy mogli podziwiać.

Odwiedzimy miasto Herceg Novi słynące ze swoich twierdz, festiwalu kwiatów „Mimoza”, licznych schodów oraz… zgrabnych kobiet. Sami zobaczycie, że przy takiej ilości schodów, nie ma się co dziwić pięknym sylwetkom lokalnych kobiet 😉 Podczas rejsu zatrzymamy się na jednej z najładniejszych plaż czarnogórskich – plaży „Zanjice”. Tu zrobimy czas wolny na kąpiel, a dla osób chętnych (za dodatkową opłatą ok 5 €) będzie możliwość przesiąść się na mniejszą wódkę i popłynąć do słynnej błękitnej groty „Plava Spilja” i wykąpać się w jej wnętrzu. Swoją nazwę i sławę jaskinia zawdzięcza przepięknej grze światła i koloru, które tworzą niewiarygodny błękit i lazurową głębię wody.

Po plażowaniu popłyniemy dalej w kierunku miejscowości Perast, o której śmiało można powiedzieć, że jest najbardziej urokliwą miejscowością na terenie zatoki Boki Kotorskiej. Podpłyniemy do jedynej sztucznej wyspy na Adriatyku, czyli Matki Boskiej Skalnej (Gospa od Škrpjela). Na wyspie zobaczymy i zwiedzimy malutki kościółek katolicki i mieszczące się w nim muzeum. Wyspa i jej położenie są na tyle piękne, że wiele par decyduje się długo czekać na wolny termin ślubu właśnie w tym romantycznym, magicznym miejscu.

Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie zwiedzanie najstarszego miasta w Czarnogórze – wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kotoru. Wąskie uliczki, liczne kościoły, leniwe koty wędrujące po całej starówce oraz „mały chiński mur” o długości 4,5 km otaczający starówkę to tylko niektóre powody, dla których warto zwiedzić to miasto.

Przygotowaliśmy dwie wycieczki fakultatywne nad najpiękniejsze jezioro w Czarnogórze:

 • Rejs po Jeziorze Szkoderskim z możliwością kąpieli i tradycyjnym poczęstunkiem
 • Wyjazd do Monasteru Ostrog i rejs po Jeziorze Szkoderskim z możliwością kąpieli i tradycyjnym poczęstunkiem
 • Ceny na zapytanie – wycieczki na zamówienie grupy
 • Minimalna ilość Uczestników to 15 osób

Zapraszamy nad niezwykłe Jezioro Szkoderskie – największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim, położone na granicy Czarnogóry i Albanii. Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić to wspaniałe miejsce, stanie twarzą w twarz z potęgą wodnego żywiołu.

Na jeziorze zorganizujemy dwugodzinny rejs statkiem z możliwością kąpieli w jeziorze oraz tradycyjnym poczęstunkiem (domowe wino, rakija – lokalny bimber, woda mineralna, sok, bałkańskie pączuszki).

Na wycieczkę udajemy się malowniczą trasą do Monastyru Ostrog, największego i najbardziej znanego w Czarnogórze sanktuarium prawosławnego zbudowanego we wnęce skalnej na wysokości 900 m n.p.m. Z tarasu Monastyru roztacza się piękny widok na zanikającą rzekę Zeta i jej dolinę.
Ostrog to miejsce cudów, do którego po pomoc przyjeżdżają wyznawcy wszystkich religii z różnych krajów. Jest ono idealne dla miłośników zachwycających widoków, architektury oraz dla osób poszukujących wyciszenia i kontemplacji.

Drugą część dnia poświęcimy na niezwykłe Jezioro Szkoderskie – największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim, położone na granicy Czarnogóry i Albanii. Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić to wspaniałe miejsce, stanie twarzą w twarz z potęgą wodnego żywiołu.

Na jeziorze zorganizujemy dwugodzinny rejs statkiem z możliwością kąpieli w jeziorze oraz tradycyjnym poczęstunkiem (domowe wino, rakija – lokalny bimber, woda mineralna, sok, bałkańskie pączuszki).

Najsłynniejsza a trasa widokowa byłej Jugosławii!

Ramowy program wycieczki: Bar, Sutomore, wiadukt Mala Rijeka, panoramiczna trasa kolejowa do Kolasina, kanion i klasztor Moraća oraz widok na Jezioro Szkoderskie.

 • 40 € dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat
 • 30 € dla dzieci do 12 lat
 • Cena zawiera przejazd autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika oraz przejazd pociągiem
 • Cena nie zawiera wstępów do zwiedzanych obiektów (Klasztor Moraća – ok. 10 €)

Pojedź z nami słynną malowniczą trasą byłej Jugosławii koleją słynnego „Josipa Broz Tita”. Jadąc trasą z Baru do Kolasina oraz z Kolasinu przez kanion rzeki Moraća, Podgoricę i Jezioro Szkoderskie będzie można podziwiać przepiękne widoki, które zapewnią wiele wrażeń i dużo adrenaliny.

Musicie wiedzieć, że kolejowe połączenie stolicy Serbii Belgradu z portem morskim Bar w Czarnogórze jest jedną z najbardziej spektakularnych linii kolejowych, która jest dobrze znana miłośnikom pociągów, ale o której rzadko słyszą „zwykli” turyści. Pociąg pokonuje odległość 476 kilometrów przez góry Czarnogóry. To trasa z około 254 tunelami i ponad 435 mostami, co daje niezapomniane wrażenia po drodze. Niektóre wiadukty, które pokonuje pociąg są szczególnie spektakularne – wiadukt Mala Rijeka ma prawie 200 metrów wysokości i pół kilometra długości!

Program naszej wycieczki:
Na stacji w Barze wsiądziemy do całkowicie odnowionego i klimatyzowanego pociągu, którym pojedziemy wzdłuż wybrzeża do Sutomore, po drodze mijając Jezioro Szkoderskie – największe jezioro na Bałkanach.

Później skierujemy się w stronę Podgoricy, stolicy Czarnogóry. Następnie trasa pociągu wije się wzdłuż rzeki Morača i wspina się stale w górę (od 3 m nad poziomem morza w miasteczku Bar do 1030 m. n.p.m. w Kolašin). Tutaj przejedziemy przez najwyższy most kolejowy w Europie – „wiadukt Mala Rijeka” (500 metrów długości i 200 metrów wysokości).

Najwyższą stacją na trasie jest Kolašin, znane uzdrowisko i najważniejszy ośrodek sportów zimowych w Czarnogórze. Tu wysiądziemy z pociągu i zrobimy sobie czas wolny na spacer po miasteczku.

Następnie wsiądziemy do autobusu, którym pojedziemy przez kanion Morača, który mieliśmy już okazję zobaczyć z góry, z jadącego pociągu. W najwęższym i najniższym punkcie można podziwiać zapierający dech w piersiach widok panoramiczny (zatrzymujemy się na foto pauzę). W drodze do Podgoricy zwiedzimy też klasztor Morača, który został zbudowany w 1252 r.

Na zakończenie wycieczki przejedziemy przez stolicę Czarnogóry – Podgoricę, Jezioro Szkoderskie (foto pauza), miniemy góry i wrócimy na wybrzeże.

Wycieczka do Szkodry i Kruji!

Ramowy program wycieczki: Szkodra (zwiedzanie centrum i starówki, kościół katolicki, meczet, czas wolny) oraz Kruja (stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny)

 • 40 € dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat
 • 30 € dla dzieci do 12 lat
 • Cena zawiera przejazd autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika
 • Cena nie zawiera wstępów do zwiedzanych obiektów
 • Cena nie zawiera obiadu w tradycyjnej albańskiej restauracji (płatne wg zamówienia)

Wycieczka, podczas której zwiedzimy Szkodrę i Kruję. Szkodra to jedno z najstarszych miast Albanii. Ze względu na bliskość zbiorników wodnych posiada charakterystyczną zabudowę – piętrowe domy na wysokich fundamentach. Jednocześnie zachowano tu zabudowę typową dla południowych krajów – charakterystyczne wąskie, orientalne uliczki. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest górująca nad miastem twierdza Rozafa, z której powstaniem związana jest bardzo ciekawa legenda. Roztacza się z stąd przepiękny widok na miasto, Jezioro Szkoderskie oraz ujścia dwóch rzek – Buny i Drin.

Kruja to niewielkie miasteczko położone na wzgórzu u stóp góry Kruja. Słynie z bohaterskiej przeszłości oraz z imponującego zamku Skanderberga. Jest to miasteczko, w którym znajduje się jeden z najstarszych bazarów w Albanii. Można tam kupić prawie wszystko, jak to mówią od wyboru do koloru, a najkorzystniej jest kupić biżuterię ze srebra pięknych orientalnych wzorach, jakich w Polsce nie ma. Dostaniecie ją tu w bardzo przystępnej cenie . Po zwiedzaniu miejscowości Kruja, w czasie wolnym, można skosztować obiadu w tradycyjnej restauracji (za dodatkową opłat). W ten sposób można poznać przysmaki orientalnej kuchni albańskiej.

Program wycieczki:
Szkodra – zwiedzanie centrum, starówki, kościół katolicki, meczet, wolny czas 45minut do 1h
Kruja – stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny 1,5h
Po zwiedzeniu Kruji kolejnym etapem wycieczki jest możliwość skosztowania tradycyjnej orientalnej kuchni Albańskiej w restauracji Panorama (dodatkowa opłata).