Poznajmy się

Kilka słów o tym, kim jestem i dlaczego możecie mi zaufać przy organizacji swojego pobytu na Bałkanach!

Tanja Cieśla-Ilić

Balkan Trip

Cześć! Z tej strony Tanja. Urodziłam się i wychowałam na Bałkanach, a dokładnie w krajach byłej Jugosławii. Jestem miłośniczką podróżowania i gotowania. Od 15 lat pracuję jako pilot wycieczek, a od niedawna prowadzę bloga Bałkany na Talerzu i prowadzę warsztaty kulinarne z kuchni bałkańskiej. Na początku 2022 roku dołączyłam też do projektu BezGranic Travel, w ramach którego wkrótce zaproponuję Wam autorskie wyjazdy kulinarne na Bałkany!

Chcę podzielić się z Wami miłością do „moich” krajów i sprawić, że zakochacie się w Bałkanach. A kto wie – może poczujecie też prawdziwego bałkańskiego ducha!

Bałkański duch

Wychowałam się w (byłej już) Jugosławii – kraju z bardzo bogatą kulturą, tradycją oraz naturalnym pięknem. Bogactwo byłej Jugosławii, a dzisiaj krajów, które wchodziły w jej skład, jest ściśle związane z wielokulturowym społeczeństwem, które te kraje zamieszkuje. Połączenie różnorodności kilku narodów, ich tradycji, zwyczajów czy kuchni widoczne jest na każdym kroku. Otwartość i gościnność to główne cechy, które podkreślają naszą mentalność, a jednocześnie to pierwsze, co można zaobserwować będąc na Bałkanach.

O sobie mogę powiedzieć tyle, że od momentu kiedy skończyłam studia filologii polskiej w Belgradzie, staram się Polakom przelać swoją miłość do moich krajów. Przekazać im naszą bałkańską energię i optymizm, z jakim podchodzimy do życia. Naszą wolność ducha – ponieważ trudna historia, jaka nas spotkała, jednocześnie nauczyła nas, że życie jest zbyt krótkie, żeby sobie odbierać nawet i najmniejszą szansę na czerpanie radości.

Będąc nastolatką w czasie trudnego okresu w moim kraju nie miałam szansy podróżować. Postanowiłam wtedy, że gdy życie i sytuacja mi na to pozwolą, granice dla mnie przestaną istnieć. Nie musiałam długo na to czekać. Kilka lat później miałam szczęścia poznałam swojego męża Polaka, który mi ten świat pokazał 🙂

Moje Bałkany

Zamieszkaliśmy w Polsce i postanowiliśmy Polakom pokazać moje Bałkany. Tak powstała pierwsza wersja strony o Czarnogórze 2009 roku. Była to jedna z pierwszych stron o Czarnogórze w języku polskim. Strona, na której się obecnie znajdujesz jest jej nową osłoną, wzbogacona o pozostałe kraje byłej Jugosławii, które mam ochotę Wam pokazać.

Pamiętaj jest to mój kraj, więc jeżeli dla siebie lub swoich Klientów chcesz przygotować wyjazd do krajów byłej Jugosławii, jestem tu, żeby Ci pomóc. Stworzymy wspólnie program, który będzie wyjątkowy i zapewni wiele pozytywnych wrażeń, które na długo pozostaną z Wami. Moim mottem, którym chcę Cię zarazić jest „Wszystko możemy w jednym momencie mieć, a drugim bez wszystkiego zostać. Tylko wspomnienia nikt nam nie może odebrać!”.

Bałkany od podszewki

Od ponad 15 lat pracuję w turystyce – jako pilotka wycieczek, rezydentka czy organizatorka podróży. Najchętniej współpracuje z lokalnymi biurami z bałkańską duszą! W ciągu tego czasu z naszej wspólnej pomocy skorzystało wiele osób indywidualnych oraz biur podróży. Między innymi biura: Biuro Podróży Oskar, Matimpex Travel, Och Travel, Hubertus, Forrest Travel, Just Fly Incentive, Margot Travel i wielu innych.

Pokażemy Ci Bałkany od innej strony, jak to w Polsce często mówicie „od podszewki”. Poznacie nasze kraje od strony jaką widzimy je my – lokalni. To jest to co nas wyróżnia wśród naszej konkurencji.   

Zapraszamy Was na wspólną podróż po Bałkanach!