Zimowy trekking

Panoramiczny, zimowy trekking na rakietach śnieżnych to połączenie aktywności na świeżym z podziwianiem okolicy!

Zimowy trekking na rakietach śnieżnych

Mamy dla Was dwie propozycje wypraw na rakietach śnieżnych. Obydwa zimowe trekkingi mogą być zrealizowane zarówno w dzień, jak i w nocy, co na pewno będzie emocjonującym przeżyciem!

Kolasin Panorama Tour

Trekking Panorama Tour na rakietach śnieżnych zaczniemy naprzeciwko Hotelu Bianca Resort & Spa, gdzie będziecie mogli odebrać sprzęt z naszej wypożyczalni. Kilkaset metrów za hotelem rozpoczyna się szlak trekkingowy dla rakiet śnieżnych, wiodący przez Wzgórze Besanje, które jest swojego rodzaju miejskim parkiem. Wąski szlak przez las zaprowadzi nas aż na sam szczyt, z którego roztacza się fenomenalna panorama Kolasina.

Na szczycie zrobimy małą przerwę na kubek herbaty lub grzanego wina. W drodze powrotnej będziemy schodzić przez ułożone kaskadowo łąki, z których roztacza się piękny widok na okolicę. Ostatni odcinek naszej trasy to wąski szlak nad rzeką Kolasin – dojdziemy tedy do restauracji Vodenica, która znajduje się zaledwie kilkaset metrów od naszego punktu startowego, gdzie oddamy sprzęt i zakończymy wyprawę.

Panorama Tour na rakietach śnieżnych zajmie nam około 1,5 do 2 godzin. Trasa uważana jest za lekki szlak zimowy. Pokonamy różnicę wysokości ok. 150 metrów, a sam punkt widokowy znajduje się na wysokości 1000 m.n.p.m.

Cennik
  • 50 €/os – dla grupy liczącej 4-9 osób
  • 35 €/os – dla grupy powyżej 10 osób
  • Cena wyprawy zawiera: rakiety śnieżne oraz kije trekkingowe, przewodnika, ubezpieczenie, napoje oraz VAT, a na wyprawach nocnych również czołówki lub pochodnie.

Kolasin 1600 – trekking na rakietach śnieżnych

Wyprawę rozpoczniemy od transferu jeepami sprzed Hotelu Bianca Resort & Spa do centrum narciarskiego 1600 (transfer potrwa ok. 20 minut). W centrum narciarskim spotkamy się z naszym przewodnikiem i odbierzemy sprzęt, potrzebny nam podczas wyprawy na górę Bjelasica.

Po około godzinie trekkingu na rakietach śnieżnych dotrzemy do Catun Vranjak – pierwszej w Czarnogórze eko-wioski, położonej na wysokości 1800 m.n.p.m. Z Vranjaka roztacza się przepiękny widok na okoliczne góry (m.in. Sinjajevina i Komovi) oraz na leżący poniżej Ski Resort 1450 i jego trasy narciarskie. Naszą wyprawę będziemy kontynuować u podnóża Bjelasicy, gdzie piętrzą się Zekova Glava (2117 m), Troglava (2072 m) i Crna Glava (2139 m) – najwyższy szczyt góry Bjelasica. Stąd zejdziemy powrotem do centrum narciarskiego 1600 i jeepami wrócimy do Hotelu Bianca Resort & Spa.

Długość wycieczki to około 2 h, ale oczywiście wszystko zależy od kondycji uczestników.

Cennik
  • 50 €/os – dla grupy liczącej 4-9 osób
  • 35 €/os – dla grupy powyżej 10 osób
  • Cena wyprawy zawiera: rakiety śnieżne oraz kije trekkingowe, przewodnika, ubezpieczenie, napoje oraz VAT, a na wyprawach nocnych również czołówki lub pochodnie.
Zimowy trekking na rakietach śnieżnych

Galeria