Zimowy rafting na Tarze

Tara to rzeka, która gwarantuje świetne warunki do raftingu także zimą – mamy dla Was ofertę na rafting z wyjazdem z Kolasina!

Zimowy rafting z Kolasina!

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę w zachwycającym Parku Narodowym Durmitor – w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju! Przygotowaliśmy dla Was wyjazd na zimowy rafting również z Kolasina!

Z Kolasina pojedziemy autostradą w stronę Mojkovac, mijając po drodze Park Narodowy Biogradska Góra. Za Mojkovac pojedziemy w stronę Zabljaka do miejsca zwanego Kale Galev, gdzie zrobimy pierwszą przerwę. To właśnie tutaj zaczyna się Kanion Rzeki Tary i Parka Narodowego Durmitor i początek Kanionu Tary. Po przerwie przejedziemy przez Black Flood Rainforest, który jest największym rezerwatem czarnej sosny w Europie. Dalej nasza droga będzie prowadzić nad rzekę Tarę – do Splaviste, gdzie rozpoczniemy nasz rafting.

Na początku otrzymacie od nas wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowej wyprawy przez rzekę. Następnie trzeba będzie się ubrać w specjalnie przygotowaną odzież, przystosowaną do tego typu aktywności. Nad wszystkim będzie czuwał nas wykwalifikowany instruktor.

W trakcie 14-kilometrowej trasy będziecie mieli okazję zobaczyć najkrótszą i najbardziej rwącą rzekę w Europie – Ljuticę oraz imponujący Most Djurdevica Tary – prawdziwy architektoniczny cud swoich czasów! Przepłyniemy przez niezwykle malowniczy Park Narodowy Durmitor, a wyprawę zakończymy w miejscu zwanym Žugić Luka, gdzie znajduje się pierwszy obóz raftingowy. Cała trasa powinna zająć nam ok 1,5 h.

W jednej z lokalnych restauracji zorganizujemy dla Was lunch, będzie też czas na zdjęcia na punkcie widokowym na Moście Djurdevica Tary. Tą samą drogą wrócimy do Kolasina.

Cennik
  • 100 €/os – dla grupy liczącej 5-9 osób
  • 65 €/os – dla grupy powyżej 10 osób
  • Cena zimowego raftingu zawiera: transfer do punktu startowego oraz transfer powrotny, opłatę za rafting w Parku Narodowym Durmitor, instruktora, sprzęt, lunch, ubezpieczenie oraz VAT.